Bogafjell ILs innsatspokal til Eirik Larsen
Forfatter: Bogafjell IL
25. mai 2025

Bogafjell idrettslags årsmøte tildelte Eirik Larsen årets innsatspokal for 2024. Innsatspokalen skal deles ut hvert år, men ettersom det er en relativt ny tradisjon, er Eirik bare det tredje medlem som tildeles den høythengende utmerkelsen.
Hver måned deler daglig leder Arild Sværen ut et gavekort til én frivillig som har gjort en flott innsats for klubben. Altså mangler det ikke på gode mennesker, som gir av sine krefter og sin fritid, for at barn og unge i bydelen skal ha et godt idrettstilbud. Men i tillegg til alle disse fantastiske menneskene, finnes det også noen som gjør enda litt mer.
– Det som skiller Eirik Larsen fra de aller fleste andre frivillige i klubben, er evnen til å gjøre noe med det han ser. Eirik bidrar stort på treningsfeltet, og i lagledelse, men han evner også å ta tak i omgivelsene rundt oss. Det siste eksempelet er fra da han nylig ryddet hele vårt rotete utstyrsrom. Alle trenere og lagledere er med å rote der inne, men det er bare Eirik som rydder. Han stiller opp de vinterkveldene det må måkes snø, han koster rundt anlegget, og er flink på dugnad, sier Arild Sværen.
Da Eirik i desember 2023 ble tildelt månedens ildsjel skrev vi om de fire lagene han har vært med rundt, hvordan han har bidratt for klubben som frivillig helt siden 2012, og har vært en bærebjelke i den relativt korte historien om Bogafjell IL. Særlig hans innsats rundt seniorlagene, samt Gutter 2010-laget, har vist stort igjen.
A-lagstrener og sportslig leder, Arnt Ove Ivesdal, er full av lovord om sin mangeårige samarbeidspartner i seniorfotballen på Bogafjell. Det var også han som i sin tid fikk overtalt A-lagstreneren for seks år siden.
– Han er en skikkelig klubbmann. Eirik var en av pådriverne for å få meg til å overta A-laget etter Rune Stakkeland i 2019. Han var svært behjelpelig i oppmannsrollen der, både som fiksansvarlig, fruktansvarlig, veo-ansvarlig, musikkansvarlig, flaggansvarlig og så videre. Kort sagt la han stor innsats ned i å sørge for at treneren kan ha fokus på kampen. Han er fortsatt aktiv i kulissene rundt A-kampene når han har anledning, og særlig på hjemmebane, sier Arnt Ove.
For etter at han ga fra seg oppmannsjobben på A-laget, har Eirik trådt inn i trenerteamet rundt 2010-laget fra 2023. Laget gjør sine saker bra i en tøff 1. divisjonspulje i 15-årsklassen, og har også et godt rekruttlag i 3. divisjon. En stor gruppe ivrige spillere.
– Eirik er en fantastisk ressurs for klubben, og i særdeleshet for G15. Han får ting gjort, og krever ingenting i retur. Han tar tak der andre veldig å ignorere. Når vi har kamp er han tidlig på pletten, lager kaffe, ordner og utstyr og står på slik at ting er ordnet og klart. Eirik stiller opp for alle, og det står det voldsom respekt av, sier hovedtrener Thomas Breivoll.
Han roser også det sportslige bidraget fra årets innsatspokal-vinner.
– I tillegg har han et skarpt blikk for taktikk og detaljer som vi kan bruke i tilbakemeldingene til spillerne. Det er veldig verdifullt.
Både Arnt Ove, Thomas og Arild er helt enig om at årets utmerkelse er svært fortjent.
– Heldigvis ser det ut til at Eirik vil fortsette å være en bærebjelke i klubben i mange år framover også, og det setter vi veldig stor pris på, sier Arild.
Tidligere vinnere:
2023: Ståle Rostøl.
2022: Kjell Inge Oftedal.